Fixtures
TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Bennettsbridge NS Bennettsbridge NS --- --- BYE TBC
Rd 4 TBC Kilkenny School Project Kilkenny School Project --- --- BYE TBC
Rd 5 TBC St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- BYE TBC
Rd 6 TBC Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- BYE TBC
Rd 7 TBC Graigue/skeough Graigue/Skeough --- --- BYE TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 TBC Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- BYE TBC
Rd 4 TBC Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- BYE TBC
Rd 5 TBC Urlingford NS Urlingford NS --- --- BYE TBC
Rd 6 TBC Conahy NS Conahy NS --- --- BYE TBC
Rd 7 TBC Freshford NS Freshford NS --- --- BYE TBC

Wednesday 11th Sep 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS 2-4 2-5 Bennettsbridge NS TBC
Round 1 4 00 PM Gowran NS Gowran NS 1-4 0-7 Graigue/Skeough TBC
Round 1 4 00 PM Kilkenny School Project Kilkenny School Project 1-5 2-4 St. Canice`s NS U13 B TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS 2-5 0-1 Urlingford NS TBC
Round 1 4 00 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS 2-2 5-2 Freshford NS TBC
Round 1 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Ballyragget NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 4 00 PM Piltown NS Piltown NS 6-8 1-4 Rower Inistioge NS TBC
Round 1 4 00 PM Slieverue Mixed NS Slieverue NS 1-4 5-5 Mullinavat NS TBC
Round 1 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools 3-2 5-6 Carrickshock NS TBC
Round 1 4 00 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS 4-4 0-4 Kilmacow BNS TBC

Wednesday 18th Sep 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough --- --- Kilkenny School Project TBC
Round 2 4 00 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS U13 B 2-4 5-10 Dunnamaggin NS TBC
Round 2 4 00 PM Bennettsbridge NS Bennettsbridge NS 6-3 5-6 Gaelscoil Osraí U13 B TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS 1-5 5-6 Lisdowney NS TBC
Round 2 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS 6-1 5-3 Conahy NS TBC
Round 2 4 00 PM Freshford NS Freshford NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS 3-4 2-2 Slieverue NS TBC
Round 2 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS 0-7 3-7 Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Round 2 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS 5-8 1-3 Piltown NS TBC
Round 2 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS 2-4 6-2 Mooncoin Schools TBC

Wednesday 25th Sep 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS 3-5 2-9 Graigue/Skeough TBC
Rd 3 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí U13 B 1-2 10-12 St. Canice`s NS U13 B TBC
Rd 3 4 00 PM Kilkenny School Project Kilkenny School Project 3-5 0-3 Gowran NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- Clogh Mooneenroe NS TBC
Rd 3 4 00 PM Lisdowney NS Lisdowney NS 3-7 1-5 Urlingford NS TBC
Rd 3 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Freshford NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Slieverue Mixed NS Slieverue NS 2-4 2-6 Rower Inistioge NS TBC
Rd 3 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools 7-4 3-4 Piltown NS TBC
Rd 3 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS 1-7 2-0 Kilmacow BNS TBC
Rd 3 4 00 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS 0-5 6-2 Carrickshock NS TBC

Wednesday 2nd Oct 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough 3-5 2-4 Gaelscoil Osraí U13 B TBC
Rd 4 4 00 PM Gowran NS Gowran NS 4-6 2-5 Dunnamaggin NS TBC
Rd 4 4 00 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS 2-6 5-11 Bennettsbridge NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS 4-9 5-3 Ballyragget NS TBC
Rd 4 4 00 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS 6-1 3-3 Conahy NS TBC
Rd 4 4 00 PM Freshford NS Freshford NS 1-2 4-8 Lisdowney NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS 2-4 0-3 Slieverue NS TBC
Rd 4 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS 1-5 1-5 Mullinavat NS TBC
Rd 4 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Mooncoin Schools TBC
Rd 4 4 00 PM Piltown NS Piltown NS 3-1 2-7 Glenmore/Ballyfacey NS TBC

Wednesday 9th Oct 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 4 00 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS 5-5 3-4 Kilkenny School Project TBC
Rd 3 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí U13 B 0-1 7-5 Gowran NS TBC
Rd 5 4 00 PM Bennettsbridge NS Bennettsbridge NS 2-8 1-5 Graigue/Skeough TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Freshford NS TBC
Rd 4 4 00 PM Lisdowney NS Lisdowney NS 4-6 1-3 Clogh Mooneenroe NS TBC
Rd 5 4 00 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS 2-5 5-4 Carrickshock NS TBC
Rd 5 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools 5-7 3-4 Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Rd 5 4 00 PM Slieverue Mixed NS Slieverue NS 2-3 4-7 Piltown NS TBC
Rd 5 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS 3-3 0-3 Rower Inistioge NS TBC

Wednesday 16th Oct 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Graigue/skeough Graigue/Skeough 1-9 1-6 St. Canice`s NS U13 B TBC
Rd 6 4 00 PM Gowran NS Gowran NS 0-1 3-8 Bennettsbridge NS TBC
Rd 6 4 00 PM Kilkenny School Project Kilkenny School Project 4-4 0-2 Gaelscoil Osraí U13 B TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- Lisdowney NS TBC
Rd 6 4 00 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS 0-1 0-0 Ballyragget NS TBC
Rd 6 4 00 PM Freshford NS Freshford NS 4-4 3-3 Urlingford NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 6 4 00 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS 3-4 1-2 Slieverue NS TBC
Rd 6 4 00 PM Carrickshock NS Carrickshock NS 3-3 0-3 Kilmacow BNS TBC
Rd 6 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS 2-4 2-4 Mooncoin Schools TBC
Rd 6 4 00 PM Piltown NS Piltown NS 2-5 5-2 Mullinavat NS TBC

Tuesday 22nd Oct 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Bennettsbridge NS Bennettsbridge NS 3-6 1-5 Kilkenny School Project TBC

Wednesday 23rd Oct 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí U13 B 0-2 6-9 Dunnamaggin NS TBC
Rd 7 4 00 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS U13 B 2-4 4-4 Gowran NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Rd 7 4 00 PM Urlingford NS Urlingford NS 2-2 2-3 Clogh Mooneenroe NS TBC
Rd 7 4 00 PM Lisdowney NS Lisdowney NS 3-8 1-5 Conahy NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L. South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 7 4 00 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Piltown NS TBC
Rd 7 4 00 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS 4-2 3-12 Carrickshock NS TBC
Rd 7 4 00 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools 5-4 1-4 Slieverue NS TBC
Rd 7 4 00 PM Mullinavat NS Mullinavat NS 0-4 0-5 Glenmore/Ballyfacey NS TBC

Wednesday 13th Nov 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 3 00 PM Hugginstown Bennettsbridge NS 6-3 5-6 Mooncoin Schools TBC

Thursday 14th Nov 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 3 00 PM Palmerstown Coon Muckalee NS 1-7 4-7 Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Q/Final 3 15 PM Hugginstown Graigue/Skeough 2-6 1-4 Mullinavat NS TBC

Wednesday 20th Nov 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final Replay 2 00 PM Hugginstown Bennettsbridge NS 4-6 4-3 Mooncoin Schools TBC Extra Time

Monday 25th Nov 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 30 PM Palmerstown Glenmore/Ballyfacey NS 1-6 2-7 Lisdowney NS TBC

Tuesday 26th Nov 2013
Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn [B] F.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 2 45 PM John Locke Park Bennettsbridge NS 3-4 0-4 Carrickshock NS TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
66861766
 visitor. Thank you!