Kilkenny County Team Fixtures
Kilkenny County Team Results
Top Oil Post Primary Fixtures
Live Streaming Of Intermediate Semi Finals From UPMC Nowlan Park Sunday 20th September

Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling Championship Semi Finals

12.45pm  Glenmore v Lisdowney             [Click Here to buy] Download Game Programme and Print HERE
4.15pm  Thomastown v St. Lachtain's    [Click Here to buy] Download Game Programme and Print HERE

Click HERE to buy the 2 games Day pass €10

Fixtures
Thursday 4th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Thomastown Thomastown 0-9 2-4 St Lachtain's Thomas Duggan

Friday 5th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Kilmacow Kilmacow 1-10 1-5 Erins Own Thomas Duggan
Round 1 6 30 PM Larchfield James Stephens B Team 0-6 0-9 Clara Gay Rafter
Round 1 6 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 3-16 1-6 Dunnamaggin Gavin Quilty
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 4-16 1-7 TBC Sean Brennan
Round 1 6 30 PM Tullaroan Tullaroan 2-10 4-4 Piltown Julian O Dwyer
Round 1 6 30 PM Lisdowney Lisdowney 0-7 9-12 St Martin's Paul Hunston

Tuesday 9th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 2-4 2-6 Graigue Ballycallan Eamon Larkin

Friday 12th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 6 45 PM Canon Kearns Park Erins Own 0-7 6-16 Thomastown Eamon Mansfield
Round 2 7 00 PM Clara Clara 4-8 3-12 Tullogher Rosbercon John Walsh
Round 2 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 0-17 0-5 Kilmacow Paul Whelan
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Piltown Piltown 0-16 1-11 Conahy Shamrocks Maurice Flynn
Round 2 7 00 PM Tom Walsh Park TBC 3-11 0-4 Lisdowney John Minogue
Round 2 7 00 PM Coon St Martin's 3-17 1-4 Bennettsbridge Peter Burke
Round 2 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 3-4 1-18 Tullaroan Gay Rafter

Monday 15th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Danesfort Danesfort C Team 1-7 1-8 James Stephens B Team James Barry

Friday 19th Apr 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 45 PM Kilmacow Kilmacow 2-8 1-3 Clara Andy Irish
Round 3 6 45 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 4-15 1-1 Erins Own Eamon Mansfield
Round 3 6 45 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 3-8 2-11 Danesfort C Team John Walsh
Round 3 7 00 PM Thomastown Thomastown 3-16 0-11 Dunnamaggin Trevor Grant
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 6 45 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 2-9 4-12 TBC Eamon Larkin
Round 3 6 45 PM Piltown Piltown 0-19 3-8 Graigue Ballycallan Paschal Connolly
Round 3 6 45 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 6-20 4-5 Lisdowney Sean Cleere
Round 3 6 45 PM Tullaroan Tullaroan 2-15 4-9 St Martin's Peter Burke

Friday 3rd May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Clara Clara 2-7 1-11 Thomastown Shem Gibbons
Round 4 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 0-9 1-19 St Lachtain's Jim Fitzgerald
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Dr Tierney Park TBC 1-8 3-15 Tullaroan John Minogue
Round 4 7 00 PM Muckalee St Martin's 2-20 1-9 Piltown Ger O Grady
Round 4 7 00 PM Lisdowney Lisdowney 1-13 2-7 Bennettsbridge Paul Hunston

Saturday 4th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Larchfield James Stephens B Team 2-19 1-10 Tullogher Rosbercon James Barry

Friday 10th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 2-6 3-6 Clara Peter Burke
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Piltown Piltown 7-12 0-4 TBC Paul Whelan
Round 5 7 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 3-18 0-8 Bennettsbridge John Guinan

Saturday 11th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 4 30 PM Thomastown Thomastown 1-4 0-12 Danesfort C Team Raymond Byrne

Sunday 12th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 00 PM Kilmacow Kilmacow 4-8 0-11 James Stephens B Team Gavin Quilty
Round 5 6 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 1-3 2-9 Dunnamaggin Ollie O Neill

Tuesday 14th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 1-8 3-6 St Martin's Eamon Larkin

Friday 17th May 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Danesfort Danesfort C Team 4-7 1-8 Kilmacow Dominic Connolly

Tuesday 25th Jun 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 00 PM Lisdowney Lisdowney CONC 0-0 Piltown Podge Butler

Monday 1st Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 6 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 2-15 2-5 Kilmacow John Minogue
Round 6 7 30 PM Larchfield James Stephens B Team 1-10 5-14 Thomastown Liam O Hara
Round 6 7 30 PM Danesfort Danesfort C Team 2-7 3-8 St Lachtain's Paschal Connolly
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 1-12 2-19 Tullaroan Shem Gibbons
Round 6 7 30 PM Dr Tierney Park TBC 1-6 0-18 Graigue Ballycallan John Direen
Round 6 7 30 PM Muckalee St Martin's 1-18 1-12 Conahy Shamrocks Ger O Grady

Friday 5th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Thomastown Thomastown 7-11 1-8 Tullogher Rosbercon Dominic Connolly
Round 7 7 30 PM Canon Kearns Park Erins Own 4-10 5-7 Danesfort C Team Eamon Mansfield
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Piltown Piltown 2-13 1-15 Bennettsbridge Eoin Hayes
Round 7 7 30 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 4-9 1-20 Tullaroan John Guinan
Round 7 7 30 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 1-6 1-12 Lisdowney Eamon Larkin

Monday 8th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 8 7 30 PM Kilmacow Kilmacow 1-11 1-15 Thomastown Peter Kenny
Round 8 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-7 7-16 St Lachtain's Dominic Connolly
Round 8 7 30 PM Danesfort Danesfort C Team 1-8 2-16 Dunnamaggin Michael O Sullivan

Tuesday 9th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 8 7 30 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens B Team 3-5 3-13 Erins Own Peter Burke

Friday 12th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 9 11 00 AM Páirc Lachtain St Lachtain's 0-0 CONC Kilmacow Peter Burke

Saturday 13th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 9 11 00 AM Clara Clara 2-10 2-15 Danesfort C Team John Walsh
Round 9 11 00 AM Canon Kearns Park Erins Own 6-10 2-11 Tullogher Rosbercon Eamon Mansfield

Sunday 14th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 9 11 00 AM Larchfield Dunnamaggin 2-8 2-12 James Stephens B Team Eugene Ryan

Monday 22nd Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 7 30 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 1-15 2-10 James Stephens B Team Paddy Bowden

Tuesday 23rd Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 7 30 PM Clara Clara 5-9 4-17 Erins Own Sean Cleere

Monday 29th Jul 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 30 PM Jenkinstown Graigue Ballycallan 2-16 3-11 Conahy Shamrocks Eugene Ryan

Saturday 10th Aug 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 6 45 PM Coon St Martin's 0-0 CONC TBC TBC

Friday 16th Aug 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 45 PM Tullaroan Tullaroan 3-23 0-11 Lisdowney Julian O Dwyer

Sunday 6th Oct 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Shield
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 11 00 AM Bennettsbridge Thomastown 2-9 0-12 Tullaroan Sean Brennan Extra Time

Saturday 26th Oct 2013
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 12 00 PM Palmerstown St Martin's B Team 0-8 1-7 St Lachtain's Eamon Larkin Extra Time

TBC
Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 TBC Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Clara TBC

 
©2006—2020 Kilkenny GAA
You are 
144506635
 visitor. Thank you!