Fixtures
Friday 15th Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Danesfort Danesfort 4-10 1-3 Rower Inistioge James Barry
Rd 1 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 4-4 0-8 Kilmacow Conor Everard
Rd 1 7 00 PM Coon St Martin's 8-15 2-3 John Lockes Sean Mc Mahon
Rd 1 7 00 PM Pairc na Ratha Glenmore 2-14 0-1 Lisdowney Owen Kenny
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Slieverue Slieverue 1-5 2-16 Bennettsbridge John Bennett
Rd 1 7 00 PM Mullinavat Mullinavat 0-0 0-0 Emeralds Maurice Flynn

Saturday 16th Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 6 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-7 3-13 Dicksboro TBC

Thursday 21st Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 00 PM John Locke Park John Lockes CONC 0-0 St Lachtain's Stephen Delaney

Friday 22nd Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 6 45 PM Gowran Young Irelands 3-6 5-11 St Martin's Sean Brennan
Rd 2 7 00 PM Kilmacow Kilmacow CONC 0-0 Glenmore Paul Whelan
Rd 2 7 00 PM The Rower Rower Inistioge 1-3 1-14 Piltown Richard Dowling
Rd 2 7 30 PM Lisdowney Lisdowney 5-3 3-9 Danesfort Conor Fahey
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 2 7 30 PM Windgap Galmoy/Windgap 9-15 2-7 Mullinavat Paschal Connolly
Rd 2 7 30 PM Palmerstown Dicksboro 2-7 3-11 Tullogher Rosbercon James Barry
Rd 2 7 30 PM Urlingford Emeralds CONC 0-0 Slieverue TBC

Tuesday 26th Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 1-0 3-11 Young Irelands Stephen Delaney

Thursday 28th Apr 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Danesfort Danesfort 3-7 2-3 Kilmacow Sean Brennan
Rd 3 7 30 PM Piltown Piltown 2-13 0-3 Lisdowney Maurice Flynn
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 2-9 3-17 Dicksboro Willie Kearney
Rd 3 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 5-5 4-3 Bennettsbridge John Walsh

Monday 9th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-13 1-8 John Lockes John Bennett
Rd 3 7 30 PM Coon St Martin's 4-13 2-3 Rower Inistioge John Mc Cormack
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 3 7 30 PM Slieverue Slieverue 0-0 7-13 Galmoy/Windgap Owen Kenny

Monday 16th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Gowran Young Irelands 3-5 1-16 Glenmore John Minogue
Rd 4 7 30 PM Kilmacow Kilmacow 1-3 3-13 Piltown Maurice Flynn
Rd 4 7 30 PM Lisdowney Lisdowney 0-1 5-17 St Martin's Sean Cleere
Rd 4 7 30 PM John Locke Park John Lockes 1-5 2-11 Danesfort Stephen Delaney
Rd 4 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-9 1-5 St Lachtain's Eoin Hayes
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 4 7 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 2-9 2-14 Tullogher Rosbercon Sean Brennan
Rd 4 7 30 PM Palmerstown Dicksboro 6-11 1-5 Slieverue Eamon Larkin
Rd 4 7 30 PM Urlingford Emeralds CONC 0-0 Graignamanagh TBC

Thursday 19th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 3-13 4-7 Galmoy/Windgap Paul Whelan

Friday 20th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 7 00 PM Piltown Piltown 0-12 3-8 Young Irelands Willie Kearney

Monday 23rd May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 2-4 0-10 Lisdowney Gay Rafter
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Mullinavat Mullinavat 3-5 8-5 Bennettsbridge Owen Kenny
Rd 5 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 0-0 CONC Emeralds TBC

Friday 27th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Muckalee St Martin's 2-17 1-5 Kilmacow John Mc Cormack

Monday 30th May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Danesfort Danesfort 4-12 11-7 Young Irelands Sean Brennan

Tuesday 31st May 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Piltown Piltown 7-12 2-7 John Lockes Owen Kenny

Thursday 2nd Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 4-2 3-20 Galmoy/Windgap John Minogue

Friday 3rd Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 5 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 4-19 1-9 Rower Inistioge John Bennett

Tuesday 14th Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Play Off 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 1-6 0-11 St Martin's Máirtín Ó Caoillte
Play Off 7 30 PM Galmoy Galmoy/Windgap 6-12 6-10 Dicksboro B Team Peter Burke

Thursday 16th Jun 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Play Off 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 2-10 2-8 Lisdowney John Walsh

Wednesday 6th Jul 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 7 30 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 2-14 4-5 Young Irelands Máirtín Ó Caoillte
Semi Final 7 30 PM Galmoy Galmoy/Windgap 1-9 0-14 St Martin's Peter Burke
Shield Semi Final 7 30 PM Pairc na Ratha Glenmore 8-15 0-2 Graignamanagh Gavin Quilty
Shield Semi Final 7 30 PM Inistioge Rower Inistioge 4-8 1-13 Dicksboro B Team John Bennett

Tuesday 19th Jul 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Shield Final 7 45 PM Thomastown Rower Inistioge 2-6 4-18 Glenmore Paul Cahill

Saturday 24th Sep 2016
Duggan Steel Under-14 B.H.L.
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Final 5 00 PM Danesfort St Martin's 2-8 0-8 Tullogher Rosbercon Sean Mc Mahon Extra Time

TBC
Duggan Steel Under-14 B.H.L. 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Rd 1 TBC Blacks and Whites --- --- Bye TBC
Rd 2 TBC Tom Walsh Park Blacks and Whites --- --- Graignamanagh TBC
Rd 2 TBC Bennettsbridge Bennettsbridge --- --- Bye TBC
Rd 3 TBC Tullogher Tullogher Rosbercon --- --- Blacks and Whites TBC
Rd 3 TBC Emeralds --- --- Bye TBC
Rd 4 TBC Galmoy/Windgap --- --- Bye TBC
Rd 4 TBC Tom Walsh Park Blacks and Whites --- --- Mullinavat TBC
Rd 5 TBC Slieverue Slieverue --- --- Blacks and Whites Raymond Byrne
Rd 5 TBC Dicksboro --- --- Bye TBC

Kilkenny GAA Lotto
Aut Even Hospital

Aut Even

Lucozade

Lucozade

J. J. Kavanagh

JJ Kavanagh

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2017 Kilkenny GAA
You are 
70200945
 visitor. Thank you!