Kilkenny County Team Fixtures
Kilkenny County Team Results
Top Oil Post Primary Fixtures
Covid-19 Response

Press Release Thursday March 19th 
A chairde,

Due to the COVID-19 Pandemic, Kilkenny County Board has decided to suspend all club activity at Adult and Juvenile level for the foreseeable future. This includes the two rounds of the hurling League/Championship which were scheduled for the weekends of the 4th/5th April and the 18/19th April.

This will mean a possible restructuring of the hurling League/Championship formats when activity resumes. Both the County Board and Management meetings scheduled for April are also postponed.

Again, all Club Officials, Team Managers and Players are reminded that it is essential that they adhere to HSE guidelines in relation to the COVID-19 Pandemic.
Thank you all for your cooperation to date and hope you keep well at this difficult time. 

Le meas
Conchúr Denieffe Rúnaí Choiste Cill Chainnigh

Fixtures
Saturday 17th Apr 2010
Paddy Grace U14 Féile B Tournament Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale 6-6 2-9 Emeralds Paul Long
Round 2 1 00 PM Páirc na Seamróg Emeralds 2-3 4-5 Bennettsbridge Paul Long
Round 3 2 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale 1-6 3-8 Bennettsbridge Paul Long
Paddy Grace U14 Féile B Tournament Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Mooncoin Mooncoin 2-9 1-7 TBC Máirtín Ó Caoillte
Round 2 1 00 PM Mooncoin Danesfort 2-5 2-6 TBC Máirtín Ó Caoillte
Round 3 2 00 PM Mooncoin Danesfort 0-2 7-9 Mooncoin Máirtín Ó Caoillte
Paddy Grace U14 Féile B Tournament Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Tullaroan Graigue Ballycallan 2-4 2-4 Barrow Rangers Eugene Ryan
Round 1 12 00 PM Tullaroan Lisdowney 2-2 2-7 Tullaroan Podge Butler
Round 2 1 00 PM Tullaroan Graigue Ballycallan 2-5 2-9 Lisdowney Eugene Ryan
Round 2 1 00 PM Tullaroan Barrow Rangers 5-2 4-8 Tullaroan Podge Butler
Round 3 2 00 PM Tullaroan Graigue Ballycallan 0-3 7-6 Tullaroan Eugene Ryan
Round 3 2 00 PM Tullaroan Barrow Rangers 0-0 3-12 Lisdowney Podge Butler
Paddy Grace U14 Féile B Tournament Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 4-18 1-3 St Martin's Sean Brennan
Round 2 1 00 PM Páirc Lachtain James Stephens 4-18 1-2 St Martin's Sean Brennan
Round 3 2 00 PM Páirc Lachtain James Stephens 3-1 6-7 St Lachtain's Sean Brennan
Paddy Grace U14 Féile Tournament Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Clara Glenmore 2-13 3-5 Clara Paddy Bowden
Round 1 12 00 PM Clara James Stephens 1-13 1-3 Rower Inistioge Ciaran Prendergast
Round 2 1 00 PM Clara Glenmore 2-5 3-10 Rower Inistioge Ciaran Prendergast
Round 2 1 00 PM Clara James Stephens 1-9 1-2 Clara Paddy Bowden
Round 3 2 00 PM Clara Glenmore 0-1 1-13 James Stephens Ciaran Prendergast
Round 3 2 00 PM Clara Clara 0-6 1-9 Rower Inistioge Paddy Bowden
Paddy Grace U14 Féile Tournament Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 12 00 PM Palmerstown Thomastown 2-4 5-9 O`Loughlin Gaels Eamon Larkin
Round 1 12 00 PM Palmerstown Dicksboro 3-5 0-2 John Lockes Killian Phelan
Round 2 1 00 PM Palmerstown Thomastown 2-2 5-9 Dicksboro Eamon Larkin
Round 2 1 00 PM Palmerstown John Lockes 0-2 11-10 O`Loughlin Gaels Killian Phelan
Round 3 2 00 PM Palmerstown Thomastown 2-1 2-4 John Lockes Eamon Larkin
Round 3 2 00 PM Palmerstown Dicksboro 1-1 15-10 O`Loughlin Gaels Killian Phelan

Sunday 18th Apr 2010
Paddy Grace U14 Féile B Tournament Final
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 10 00 AM Palmerstown Bennettsbridge 2-5 1-7 Tullaroan Máirtín Ó Caoillte
Semi Final 10 00 AM Palmerstown Mooncoin 1-9 1-10 St Lachtain's Podge Butler
Final 12 00 PM Palmerstown Bennettsbridge 2-10 2-10 St Lachtain's Podge Butler Bennettsbridge win 3-1 on 45m free shootout
Paddy Grace U14 Féile A Tournament Final
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi-Final 11 00 AM Palmerstown Dicksboro 1-3 1-4 James Stephens Máirtín Ó Caoillte
Semi-Final 11 00 AM Palmerstown O`Loughlin Gaels 5-9 1-8 Rower Inistioge Podge Butler
Final 12 00 PM Palmerstown James Stephens 0-9 6-10 O`Loughlin Gaels Máirtín Ó Caoillte

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2020 Kilkenny GAA
You are 
136657413
 visitor. Thank you!