Fixtures
Wednesday 27th Mar 2019
Go Games Under-11 Football Region 5
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Moneenroe Railyard GFC --- --- Park Ratheniska Spink TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- BYE TBC
Round 4 3 30 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- Gaelscoil Osraí TBC
Round 4 3 30 PM Castlecomer BNS Castlecomer BNS --- --- Thomastown NS TBC
Round 4 3 30 PM Gowran NS Gowran NS --- --- Clara NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Dunnamaggin NS Dunnamaggin NS --- --- Bennettsbridge NS John Byrne
Round 4 3 30 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Graigue / Skeough TBC
Round 4 3 30 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS --- --- Scoil McCauley Rice NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Tullogher Rosbercon NS Tullogher Rosbercon NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC
Round 4 3 30 PM Piltown NS Piltown NS --- --- Kilmacow BNS TBC
Round 4 3 30 PM Glenmore NS Glenmore/Ballyfacey NS --- --- Mooncoin Schools Niall Tennyson
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Ballyragget NS Ballyragget NS --- --- Conahy NS TBC
Round 4 3 30 PM Coon Muckalee NS Coon Muckalee NS --- --- St. John`s NS Eddie Kearns
Round 4 3 30 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Freshford NS Paul Flood
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Danesfort NS Jim Fennelly
Round 4 3 30 PM Slieverue Mixed NS Slieverue NS --- --- Carrickshock NS TBC
Round 4 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- Goresbridge/Paulstown TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League North 12-15 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Gowran NS Gowran NS --- --- The Model School Andy Kearns
Round 4 3 30 PM Johnstown NS Johnstown NS --- --- Clogh Mooneenroe NS Philip Lonergan
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League South 12-15 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 3 30 PM Tullaroan NS Tullaroan NS --- --- Gaelscoil Osraí TBC
Round 4 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- Windgap NS Simon Brophy

Saturday 30th Mar 2019
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 10 30 AM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan --- --- Erins Own Peter Burke
Duggan Steel Under-13 Roinn B Football League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 11 00 AM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Mooncoin TBC
Duggan Steel Under-13 Roinn C Football League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 10 00 AM Mullinavat Mullinavat CONC 0-0 James Stephens U13 C Paul Cahill
Round 5 11 00 AM Johnstown Fenians --- --- Danesfort John Guinan

Sunday 31st Mar 2019
Paddy Grace Feile Roinn A Winners
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final A 10 30 AM St. John's Park James Stephens --- --- Graigue Ballycallan TBC Final at same venue at 11.30
Semi Final B 10 30 AM St. John's Park Dicksboro --- --- O`Loughlin Gaels TBC Final at same venue at 11.30
Paddy Grace Feile Roinn B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 12 00 PM Thomastown Thomastown --- --- Rower Inistioge TBC Final at same venue at 13.00
S/Final 12 00 PM Thomastown Clara --- --- Bennettsbridge TBC Final at same venue at 13.00
Paddy Grace Feile Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final A 10 30 AM Clara St Patricks --- --- Tullaroan TBC Final will take place at same venue at 11.30
S/Final B 10 30 AM Clara Mullinavat --- --- Graignamanagh TBC Final will take place at same venue at 11.30

Wednesday 3rd Apr 2019
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Gowran NS Gowran NS --- --- BYE TBC
Round 5 3 30 PM Thomastown BNS Thomastown NS --- --- St. Canice`s NS TBC
Round 5 3 30 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí --- --- Castlecomer BNS TBC
Round 5 3 30 PM Clara NS Clara NS --- --- St. Patricks DLS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Graigue/skeough Graigue / Skeough --- --- Kilkenny CBS NS TBC
Round 5 3 30 PM Bennettsbridge NS Bennettsbridge NS --- --- Urlingford NS TBC
Round 5 3 30 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS --- --- Dunnamaggin NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Top Oil Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS --- --- Mullinavat NS TBC
Round 5 3 30 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Piltown NS TBC
Round 5 3 30 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools --- --- Tullogher Rosbercon NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Conahy NS Conahy NS --- --- Freshford NS TBC
Round 5 3 30 PM St. John`s Senior NS` Kilkenny St. John`s NS --- --- Ballyragget NS TBC
Round 5 3 30 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Toymaster Hurling League South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Goresbridge/Paulstown TBC
Round 5 3 30 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Rower Inistioge NS TBC
Round 5 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS --- --- Slieverue NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League North 12-15 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS --- --- Gowran NS TBC
Round 5 3 30 PM Galmoy NS Galmoy NS --- --- Johnstown NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn D Top Oil Hurling League South 12-15 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 3 30 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí --- --- St. Canice`s NS TBC
Round 5 3 30 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- Tullaroan NS TBC

Friday 5th Apr 2019
City League U11 Hurling Div 2
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Pairc na Ratha Glenmore --- --- Portlaw TBC
Round 1 6 30 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Clonea GAA Club TBC
Round 1 6 30 PM Piltown Piltown --- --- Passage TBC
City League U11 Hurling Div 3
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 30 PM Dunhill Na Gaeil --- --- Carrigeen TBC

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2019 Kilkenny GAA
You are 
105358500
 visitor. Thank you!