Fixtures
Friday 20th Sep 2019
Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 7 6 30 PM Dr Tierney Park Graignamanagh --- --- Tullaroan John Minogue

Thursday 19th Sep 2019
Duggan Steel Under-15 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final (A) 6 30 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels U15 B 1-4 4-21 Cloneen/Railyard Sean Brennan
Q/Final (B) 6 30 PM Mooncoin Mooncoin 3-11 2-13 Dicksboro B Team Paul Cahill
Q/Final (D) 6 30 PM Johnstown Fenians 5-20 3-1 St. Patrick's Peter Burke

Wednesday 18th Sep 2019
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM Clogh Mooneenroe NS Clogh Mooneenroe NS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Round 3 3 30 PM Urlingford NS Urlingford NS --- --- Conahy NS TBC
Round 3 3 30 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Castlecomer BNS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM St. John`s Senior NS` Kilkenny St. John`s NS 4-5 2-2 Graigue / Skeough TBC
Round 3 3 30 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS 1-10 2-7 Gaelscoil Osraí TBC
Round 3 3 30 PM Clara NS Clara NS 1-5 0-2 St. Canice`s NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM The Rower Mixed NS` Inistioge Rower Inistioge NS --- --- Tullogher Rosbercon NS TBC
Round 3 3 30 PM Piltown NS Piltown NS 5-3 0-2 Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Round 3 3 30 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS 0-3 4-5 Mooncoin Schools TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM Carrickshock NS Carrickshock NS --- --- Dunnamaggin NS TBC
Round 3 3 30 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS --- --- Mullinavat NS TBC
Round 3 3 30 PM Danesfort NS Danesfort NS --- --- Scoil Phádraig Ballyhale TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster School Football Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Kilkenny School Project Kilkenny School Project 6-7 0-2 Ballyragget NS TBC
Round 2 3 30 PM Goresbridge/Paulstown Goresbridge/Paulstown --- --- Windgap NS TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 3 30 PM St. Patricks DLS St. Patricks DLS --- --- Clara NS TBC
Round 3 3 30 PM Thomastown BNS Thomastown NS 4-11 3-10 Gowran NS TBC
Round 3 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS 4-6 1-1 Kilkenny CBS NS TBC

Tuesday 17th Sep 2019
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 5 6 30 PM Slieverue Slieverue 2-12 2-12 John Lockes Eddie Crowley
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Coon St Martin's 3-12 3-14 Dunnamaggin Colin Tobin
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final (A) 6 30 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 1-8 6-8 Ballyhale Shamrocks Conor Everard
Q/Final (B) 6 30 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 0-10 5-11 James Stephens John Guinan

Monday 16th Sep 2019
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 30 PM Urlingford Emeralds 1-7 5-8 St. Patrick's Eoin Beehan

Sunday 15th Sep 2019
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (A) 11 00 AM Thomastown Thomastown 0-12 0-13 Mooncoin Paul Whelan
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (A) 11 00 AM Coon St Martin's 2-15 0-10 Graignamanagh Paul Hunston
1st Round (B) 11 00 AM Jenkinstown Conahy Shamrocks 2-9 3-15 Graigue Ballycallan TBC
1st Round (C) 11 00 AM Bennettsbridge Bennettsbridge 3-12 1-13 Lisdowney John Mc Cormack
1st Round (D) 11 00 AM Canon Kearns Park Erins Own 1-16 1-12 Tullaroan Paul Murphy
1st Round (E) 11 30 AM Páirc Lachtain St Lachtain's 3-6 4-20 Carrickshock Eamon Larkin
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (C) 11 00 AM Cloneen Cloneen/Railyard CONC 0-0 Kilmacow Gay Rafter
1st Round (A) 12 00 PM Urlingford Emeralds 1-20 3-12 Fenians John Guinan
1st Round (D) 12 00 PM Mullinavat Mullinavat 3-20 0-11 Young Irelands U17 B Willie Kearney
1st Round (B) 12 30 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 6-22 3-13 St. Patrick's Owen Kenny
1st Round (F) 6 00 PM Paulstown Barrow Rangers 5-15 0-15 Clara Gay Rafter
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
S/Final 6 15 PM Piltown Piltown 1-7 0-14 Erins Own Paschal Connolly
J.J Kavanagh & Sons Junior Hurling Championship Section B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Semi Final 2 00 PM Thomastown Dicksboro 0-22 0-7 Rower Inistioge Eoin Hayes Standby Ref Colm Tobin Linesman Pat Dunphy
Quarter Final 2 00 PM Gowran James Stephens 2-14 2-13 Clara Stephen Delaney Standby Ref John Walsh Linesman Paul Whelan
J.J. Kavanagh and Sons Junior Hurling Championship Section A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st round 2 00 PM Ballyhale Mooncoin 1-24 0-14 Blacks and Whites John Kennedy Standby Ref John Bennett linesman Owen Kenny
1st round 2 00 PM St. John's Park Galmoy 0-13 2-17 Slieverue David Hughes Standby Eamon Larkin Linesman James Barry
1st round 3 00 PM Canon Kearns Park Barrow Rangers 3-18 1-5 Cloneen Sean Mc Mahon Standby Ref Gay Rafter Linesman John Guinan
1st round 3 45 PM Dunnamaggin Piltown 2-22 0-12 Windgap Paul Cahill Standby Ref Willie Kearney Linesmen John Minogue
1st round 3 45 PM Bennettsbridge Conahy Shamrocks 3-31 2-11 Kilmacow Michael O Sullivan Standby Ref Julian O Dwyer Lineman Kieran Canavan
1st round 4 30 PM Clara Graignamanagh 2-10 1-20 Emeralds Conor Everard Standby Ref Colm Tobin Linesman Eoin Hayes

Saturday 14th Sep 2019
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (G) 3 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 6-16 3-9 Danesfort Raymond Byrne

Friday 13th Sep 2019
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 6 6 30 PM Galmoy Galmoy/Windgap 7-14 2-9 James Stephens Eoin Beehan
Duggan Steel Under-15 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final (D) 6 15 PM Kilmacow Kilmacow 1-12 2-7 Mullinavat Eddie Crowley

Thursday 12th Sep 2019
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (E) 6 45 PM Ballyhale Ballyhale Shamrocks 7-8 2-4 Young Irelands John Minogue

Wednesday 11th Sep 2019
Go Games Under-11 Football Region 5
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 13 6 30 PM Moneenroe Railyard GFC --- --- Portlaoise GAA TBC
Duggan Steel Under-13 B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Qtr Replay A 6 30 PM Galmoy Galmoy/Windgap 3-11 4-14 St Martin's Peter Burke
Duggan Steel Under-13 C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
1st Round (B) 6 30 PM Palmerstown Dicksboro U13 B 2-8 2-9 James Stephens U13 B Colin Tobin
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Castlecomer BNS Castlecomer BNS --- --- Coon Muckalee NS TBC
Round 2 3 30 PM Urlingford NS Urlingford NS 5-6 3-5 Clogh Mooneenroe NS TBC
Round 2 3 30 PM Lisdowney NS Lisdowney NS --- --- Conahy NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football North Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM St. Canice`s NS St. Canice`s NS 2-5 2-3 Graigue / Skeough TBC
Round 2 3 30 PM Kilmanagh NS Kilmanagh NS 3-4 3-11 St. John`s NS TBC
Round 2 3 30 PM Clara NS Clara NS 0-6 0-1 Gaelscoil Osraí TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Mooncoin BNS Mooncoin Schools 0-1 0-3 Tullogher Rosbercon NS TBC
Round 2 3 30 PM Piltown NS Piltown NS 0-9 0-14 Rower Inistioge NS TBC
Round 2 3 30 PM Kilmacow BNS Kilmacow BNS 4-8 2-2 Glenmore/Ballyfacey NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol TOP Oil Roinn B Schools Football South Central
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Ballyhale NS Scoil Phádraig Ballyhale --- --- Dunnamaggin NS TBC
Round 2 3 30 PM Scoil McCauley Rice NS Scoil McCauley Rice NS 5-7 3-3 Carrickshock NS TBC
Round 2 3 30 PM Danesfort NS Danesfort NS 6-15 1-1 Mullinavat NS TBC
Allianz Cumann na mBunscol Toymaster School Football Roinn C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 3 30 PM Windgap NS Windgap NS --- --- The Model School TBC
Round 1 3 30 PM Ballyragget NS Ballyragget NS 1-3 5-3 Goresbridge/Paulstown TBC
Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster Football League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 3 30 PM Clara NS Clara NS 0-0 0-0 St. Canice`s NS TBC
Round 2 3 30 PM Gowran NS Gowran NS --- --- St. Patricks DLS TBC
Round 2 3 30 PM Gaelscoil Osra, Loch Bu Gaelscoil Osraí 3-4 0-3 Thomastown NS TBC

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2019 Kilkenny GAA
You are 
121190146
 visitor. Thank you!