Kilkenny County Team Fixtures
Kilkenny County Team Results
Top Oil Post Primary Fixtures
Covid 19 Attendance Rules

Please Note: Only 200 allowed at any match. 200 includes all players and officials. Plus, spectators
All Adults, Juveniles and Children must have a ticket. Admission by ticket ONLY no walk ups

Fixtures
Friday 14th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM UPMC Nowlan Park James Stephens --- --- O`Loughlin Gaels Owen Beehan Standby Ref Gay Rafter Linesman John Dooley
J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 4 7 00 PM Hugginstown Blacks and Whites --- --- Mooncoin Raymond Byrne Standby Ref Paschal Connelly Linesman Willie Kearney
Round 4 7 00 PM Slieverue Slieverue --- --- Cloneen Patrick Dunphy
Round 4 7 00 PM Thomastown Tullogher Rosbercon --- --- Windgap John Walsh Standby Ref Colm Tobin Linesman Eoin Hayes
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Tullaroan Ollie O Neill
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Palmerstown Dicksboro White --- --- Erins Own Frank Manogue
Round 1 7 00 PM James Park Dicksboro Maroon --- --- O`Loughlin Gaels Maurice Flynn
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 6 00 PM Piltown Piltown --- --- Mooncoin Michael O Sullivan
Round 1 7 00 PM John Locke Park John Lockes --- --- Glenmore Stephen Delaney
Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin --- --- Danesfort Sean Mc Mahon
Round 1 7 00 PM Gowran Young Irelands --- --- Thomastown Alan Condon
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Clara Clara --- --- Barrow Rangers David Hughes
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan --- --- Carrickshock Julian O Dwyer
Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Kilmacow Kilmacow --- --- Graignamanagh John Kennedy
Round 1 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon --- --- Rower Inistioge Gavin Quilty
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Mullinavat Mullinavat --- --- Conahy Shamrocks Conor Everard
Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's --- --- Emeralds Ger O Grady

Thursday 13th Aug 2020
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM MW Hire Dunmore Conahy Shamrocks 2-21 2-16 Barrow Rangers Eamon Mansfield Standby Ref Colm Tobin Linesman Patrick Brennan
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Palmerstown Dicksboro U15 B 1-7 2-17 James Stephens U15 B John Guinan
Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 1 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens Green 1-16 1-7 James Stephens Red Julian O Dwyer

Wednesday 12th Aug 2020
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 0-5 4-20 James Stephens Eamon Mansfield
Round 3 7 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 0-6 4-12 Graigue Ballycallan Sean Mc Mahon
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Clara Clara 0-5 1-13 Tullogher Rosbercon Colin Tobin
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands 2-10 4-12 Dicksboro Julian O Dwyer
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers 5-7 5-12 Danesfort Frank Manogue
Round 3 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 1-11 3-19 Bennettsbridge Patrick Dunphy
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM John Locke Park John Lockes 4-11 2-10 Mullinavat Martin Murray
Round 3 7 00 PM Piltown Piltown 7-10 1-11 Kilmacow Maurice Flynn
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's 4-11 2-10 St Martin's John Guinan
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Thomastown Thomastown 1-8 1-13 Rower Inistioge David Hughes
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Hugginstown Carrickshock CONC 0-0 Mooncoin John Minogue
Round 3 7 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale 3-9 1-25 Glenmore Paul Cahill
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Páirc Lachtain St Lachtain's 1-5 1-13 Fenians Ger O Grady
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League/Championship 13 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites 3-9 3-5 Conahy Shamrocks John Walsh
Round 3 7 00 PM Slieverue Slieverue 0-0 CONC Cloneen/Railyard TBC

Tuesday 11th Aug 2020
J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 6 45 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 1-19 1-10 Barrow Rangers John Mc Cormack Finish on the day
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Coon St Martin's 5-9 2-14 Dicksboro U17 B Eamon Mansfield
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands U17 B CONC 0-0 Clara Frank Manogue

Monday 10th Aug 2020
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge --- --- Tullogher Rosbercon Raymond Byrne
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Palmerstown Dicksboro 5-30 0-6 Mooncoin Stephen Delaney
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Gowran Young Irelands 2-17 1-11 O`Loughlin Gaels John Walsh
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 2-15 2-4 Danesfort Julian O Dwyer
Round 3 7 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 0-13 4-15 Blacks and Whites/Slieverue Kieran Canavan
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Dunnamaggin Dunnamaggin 3-16 2-11 Kilmacow Michael O Sullivan
Round 3 7 00 PM Piltown Piltown 2-17 1-24 Glenmore Paul Cahill
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 4-9 2-18 Erins Own John Guinan
Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Tom Ryall Park Graigue Ballycallan 4-18 0-13 Fenians John Mc Cormack
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale 0-13 0-24 Mullinavat Colin Tobin
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Tullaroan Tullaroan 5-27 3-9 St Lachtain's Peter Burke
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's CONC 0-0 Lisdowney John Guinan

Sunday 9th Aug 2020
J.J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 3 00 PM Tullaroan Tullaroan 3-11 2-17 Graigue Ballycallan David Hughes Finish on the day
Quarter Final 3 00 PM Thomastown Thomastown 1-18 1-23 Lisdowney Gay Rafter Finish on the day
Quarter Final 3 00 PM Hugginstown Carrickshock 1-14 1-16 O`Loughlin Gaels John Guinan Finish on the day
Quarter Final 7 00 PM Mooncoin Mooncoin 1-27 3-22 Dunnamaggin Richard Dowling Finish on the day
J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 11 30 AM Tullogher Tullogher Rosbercon 1-19 1-18 Glenmore Patrick Dunphy Finish on the day
Quarter Final 11 30 AM Palmerstown Dicksboro 2-20 1-15 Conahy Shamrocks Conor Everard Finish on the day
Quarter Final 5 00 PM Mullinavat Mullinavat 0-13 0-11 St Lachtain's Paschal Connolly Finish on the day
Iverk Produce Junior C Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Quarter Final 2 00 PM Johnstown Fenians 1-18 1-11 Galmoy Sean Mc Mahon Finish on the day
Quarter Final 3 00 PM Piltown Piltown 3-21 3-25 Emeralds Gavin Quilty Finish on the day
Quarter Final 3 00 PM Danesfort Danesfort 2-16 1-14 Threecastles Colin Tobin Finish on the day
Quarter Final 3 00 PM Páirc na Seamróg Shamrocks Ballyhale 2-15 0-17 Graignamanagh Maurice Flynn Finish on the day
Country Style Junior D Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 3 00 PM Cloneen Cloneen 2-18 2-11 Slieverue Owen Beehan Finish on the day
Q/Final 3 00 PM Clara Clara 3-5 2-18 Blacks and Whites Kieran Canavan Finish on the day
Junior E Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Q/Final 2 00 PM Muckalee St Martin's 4-14 1-5 Mooncoin Ger O Grady Finish on the day
Q/Final 4 00 PM Bennettsbridge Bennettsbridge 0-4 1-19 Dicksboro Michael O Sullivan Finish on the day

Saturday 8th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 12 00 PM UPMC Nowlan Park Danesfort 1-17 3-16 Bennettsbridge Sean Cleere Standby Ref Conor Everard Linesman John Dooley
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Páirc na Seamróg John Lockes 0-19 3-19 Thomastown Richard Dowling Stand by Ref Pat Dunphy Linesman Paschal Connelly
Round 2 7 00 PM Bennettsbridge Carrickshock 2-17 1-16 O`Loughlin Gaels Paul Cahill Standby Ref David Hughes Linesman Eoin Hayes
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 2 00 PM Ballyragget Lisdowney 1-17 1-14 St Lachtain's Peter Burke Standby Ref Sean McMahon Lineman Stephen Murphy
Round 2 2 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan St Martin's 1-12 2-19 Young Irelands Owen Beehan Standby Ref Stephen Delaney Lineman Frank Manogue
Round 2 3 15 PM UPMC Nowlan Park Fenians 0-10 3-9 Dunnamaggin John Walsh Standby Ref Kieran Canavan Lineman John Guinan
J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 2 00 PM Palmerstown Cloneen 0-12 2-24 Tullogher Rosbercon Gay Rafter Stand by Ref John McCormack Linesman John Minogue
Round 3 7 00 PM Jenkinstown Emeralds 1-13 2-12 Blacks and Whites Sean Mc Mahon Standby Ref Owen Beehan Linesman Martin Murray
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Mullinavat Kilmacow 2-12 3-17 Graignamanagh Conor Everard Standby Ref Michael O Sullivan Linesman Frank Manogue
Round 3 7 00 PM John Locke Park Galmoy 2-12 2-19 Piltown Julian O Dwyer Standby Ref Stephen Delaney Linesman Colm Tobin
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section B) Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 4-13 6-10 James Stephens Ollie O Neill
Round 3 7 00 PM Inistioge Rower Inistioge 0-18 3-17 Clara Patrick Dunphy
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section B) Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 00 PM Ballyragget St. Patrick's 0-17 3-28 Dicksboro John Mc Cormack

Friday 7th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 15 PM John Locke Park Tullaroan 0-18 0-22 James Stephens Maurice Flynn Standby Ref Julian O Dwyer Linesman Paschal Connolly
Round 2 7 15 PM UPMC Nowlan Park O`Loughlin Gaels 2-21 0-17 Shamrocks Ballyhale Raymond Byrne Standby Ref John McCormack Linesman Peter Burke
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 15 PM Páirc Lachtain Dicksboro 0-24 0-13 Graigue Ballycallan Gavin Quilty Standby Ref Gay Rafter Lineman Ger O Grady
Round 2 7 15 PM Thomastown Mullinavat 1-15 0-18 Rower Inistioge David Hughes Standby Ref Conor Everard Lineman Richard Dowling
Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 15 PM Bennettsbridge Glenmore 2-12 0-15 St. Patrick's John Kennedy Standby Ref Michael O Sullivan Linesman Frank Manogue
J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 3 7 15 PM Hugginstown Mooncoin 3-24 1-21 Slieverue Eoin Hayes Standby Ref Paul Cahill Lineman Willie Kearney

Thursday 6th Aug 2020
St. Canice's Credit Union Senior Hurling League Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 15 PM UPMC Nowlan Park Clara 1-13 3-16 Erins Own Michael O Sullivan standby John Kennedy Lineman John Guinan
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers 2-10 3-15 Dunnamaggin Colin Tobin
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Hugginstown Carrickshock 1-7 4-18 Shamrocks Ballyhale Julian O Dwyer
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Lisdowney Lisdowney 1-11 1-11 Dicksboro U15 B Ger O Grady
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM St. John's Park O`Loughlin Gaels 3-8 1-5 Young Irelands Sean Mc Mahon

Wednesday 5th Aug 2020
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Pairc Sheamuis Stiophan James Stephens 2-12 2-11 Graigue Ballycallan Julian O Dwyer
Round 2 7 00 PM Canon Kearns Park Erins Own 0-11 2-9 O`Loughlin Gaels Alan Condon
Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Tullogher Tullogher Rosbercon 3-10 2-7 Dicksboro Gavin Quilty
Round 2 7 00 PM Clara Clara 0-14 3-13 Young Irelands Sean Cleere
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Danesfort Danesfort 0-5 4-15 Bennettsbridge Willie Kearney
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group B
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Mullinavat Mullinavat 4-9 3-17 Kilmacow Paschal Connolly
Round 2 7 00 PM John Locke Park John Lockes 0-5 8-8 Piltown Paul Cahill
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Galmoy Galmoy/Windgap 1-12 2-15 St. Patrick's John Guinan
Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Dr Tierney Park Graignamanagh 1-12 2-10 Thomastown John Walsh
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Mooncoin Mooncoin 2-7 1-12 Glenmore Richard Dowling
Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Urlingford Emeralds 3-10 1-15 St Lachtain's Owen Beehan
Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League/Championship 13 A Side
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Jenkinstown Conahy Shamrocks 0-0 CONC Cloneen/Railyard Conor Everard
Round 2 7 00 PM Tom Walsh Park Blacks and Whites 7-10 0-10 Slieverue Colin Tobin

Tuesday 4th Aug 2020
J.J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
2nd Round 7 00 PM St. John's Park James Stephens 0-9 0-20 O`Loughlin Gaels John Kennedy Finish on the day
Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group D
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 00 PM Paulstown Barrow Rangers 0-0 CONC Young Irelands U17 B Stephen Delaney

Monday 3rd Aug 2020
Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group C
Round Time Venue Team 1 Score Score Team 2 Referee Notes Report
Round 2 7 30 PM Galmoy Galmoy/Windgap 3-13 4-12 Young Irelands Peter Burke

 
Developed by CookFuture.com
©2006—2020 Kilkenny GAA
You are 
141113836
 visitor. Thank you!